Πρόγραμμα “Διατροφή και Υγεία”

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ «ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ»

ΤΑΞΕΙΣ Α΄- Β΄

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙΓκίκα Δροσιά  (Α1 Τάξη), Καλογεροπούλου Ευθυμία (Β2 Τάξη), Στάμου Σοφία (Β1 Τάξη), Τσάκου Συραϊνώ (Α2 Τάξη)

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ: Κακαρά Γεωργία (Θεατρική Αγωγή), Ναλμπάντογλου Μιχαέλα (Φυσική Αγωγή), Χρυσομαλλίδου Σταυρούλα (Φυσική Αγωγή)

Κατά το σχολικό έτος 2013 – 2014 οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης, υλοποίησαν πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα :

« Όποιος τρώει σωστά , κοιμάται σωστά , γυμνάζεται σωστά είναι γερός και δυνατός».

Σκοπός του προγράμματος ήταν η συνειδητοποίηση, από πλευράς των μαθητών, της αξίας της υγιεινής διατροφής και η απόκτηση γνώσεων οι οποίες θα συμβάλλουν στην ανάπτυξη υγιεινών διατροφικών συνηθειών.

Δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο περισσότερες λεπτομέρειες για τις δράσεις των μαθητών.

ΔΙΑΤΡΟΦΗ