Χριστουγεννιάτικες κάρτες από την Πολωνία!!

Στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος How long till Christmas, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄τάξης και των  δύο τμημάτων την Τρίτη 13 Δεκεμβρίου είχαν την χαρά να ανοίξουν το πακέτο με τις χριστουγεννιάτικες κάρτες με ευχές στα Αγγλικά, στα Γερμανικά και στα Πολωνικά. Έτσι, ολοκληρώθηκε η ανταλλαγή των καρτών, ενώ παράλληλα στάλθηκαν σε ηλεκτρονική μορφή χριστουγεννιάτικες ψηφιακές κάρτες και χριστουγεννιάτικοι ψηφιακοί σελιδοδείκτες που δημιούργησαν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας. Το πρόγραμμα συνεχίζεται με ανταλλαγή φωτογραφιών από το εορταστικό τραπέζι και τον χριστουγεννιάτικο στολισμό των σπιτιών μας!!

Παρακάτω σας παρουσιάζουμε βιντεάκι με τις χριστουγεννιάτικες κάρτες που λάβαμε.