Εγγραφές μαθητών και μαθητριών στην Α΄ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-2025

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται από την Παρασκευή 1 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 στο γραφείο του Διευθυντή  του 2ου Δημοτικού σχολείου Χαλκίδας, από  8:00 έως 13:30. Για οποιαδήποτε πληροφορία – διευκρίνηση, καλέστε στο τηλέφωνο του σχολείου μας 22210 22176.

Στην Α’ τάξη εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2018.

Εγγραφές μετά την  παραπάνω ημερομηνία θα θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του  Διευθυντή  Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Αίτηση – Υπεύθυνη δήλωση εγγραφής (προσκομίζεται  από το σχολείο ή το κατεβάζετε από την ιστοσελίδα του σχολείου)
  2. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου (το εκδίδει το σχολείο) – Ληξιαρχική πράξη γέννησης για αλλοδαπούς μαθητές.
  3. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται από το Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  4. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (το κατεβάζετε από την ιστοσελίδα του σχολείου)
  5. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
  6. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Μπορείτε να κατεβάσετε και να εκτυπώσετε τα παρακάτω έγγραφα: